Pavol Šajgalík sa stal novým biskupom vojenského ordinariátu. Na vysviacke v bratislavskej Inchebe bol prítomný aj prezident či minister obrany.
Hlavným svätiteľom bol jeho predchodca František Rábek. Spolusvätiteľmi druhého biskupa ordinariátu boli košický arcibiskup a predseda Konferencie biskupov Slovenska Bernard Bober a bratislavský arcibiskup Stanislav Zvolenský. Do funkcie ho koncom mája tohto roka vymenoval Svätý Otec Lev XIV.

Šajgalíka vysvätili za kňaza 15. augusta 1993. Od toho roku do 2005 zastával viaceré úrady v Slovenskej provincii rádu menších bratov kapucínov. V roku 2004 vstúpil do Ordinariátu Ozbrojených síl (OS) a ozbrojených zborov (OZ) SR, kde pôsobil ako policajný kaplán v Bratislave. V rokoch 2006 až 2019 bol členom kňazskej rady. Dosiahol aj doktorát z pastorálnej teológie na Viedenskej univerzite. Pôsobil aj ako nemocničný kaplán v Nemocnici sv. Michala v Bratislave.
V Ordinariáte OS a OZ SR pôsobil aj ako zástupca vikára, policajný dekan v Bratislave a člen prípravnej komisie synody ordinariátu. Od roku 2019 bol duchovným správcom Slovenskej katolíckej misie vo Švajčiarsku s bydliskom v Zürichu.
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
Foto: Postoj/Andrej Lojan